Konal se v sobotu 21. srpna od 12 do 17 hod. v Centrálním parku v Praze 13-Lužiny, už podruhé za laskavé podpory MČ Praha 13 a pana starosty Davida Vodrážky.

Unikátní akce byla v Praze už poosmé (každoročně od 2014). Jejím smyslem je především osvěta bull plemen a pomoc psům v nouzi. Akce je určena jak majitelům bull psů, tak široké veřejnosti, která tak má možnost se s těmito psy osobně poznat a zjistit, jací doopravdy jsou – k lidem velmi přátelští a při vhodné výchově a důsledné socializaci obvykle dobře vycházejí i s dalšími psy.

Zúčastnilo se celkem 503 bull psů:
159 bulteriérů (standard + mini)
149 stafbulíků
73 amstafů
42 american bully
15 pitbulů
65 kříženců

Početní rekord 705 psů (2018) tedy nepadl, ale zato…:
Máme nové DVA české rekordy:

59 adoptovaných bull psů (loni jich bylo 39)

77 psů se zúčastnilo soutěže Dvojník 

Oba byly řádně zapsány v České knize rekordů ♥

 

Dárky pro všechny!

Každý účastník při registraci obdržel zajímavé dárky od sponzorů akce; letošní hlavní partneři:

  • časopis HAF & MŇAU (jediný o psech a kočkách v ČR)
  • BRIT – CARNILOVE (krmení a pamlsky)
  • CANIS BULL (obojky a vodítka)
  • veletrh FOR PETS (pro každého VIP vstupenka zdarma)
  • Dokonalá Láska (produkty pro zdraví)
  • Pejskovice (chovatelské potřeby)
  • flexi (samonavíjecí vodítka).

Na místě byly k dispozici i nejrůznější zdarma poradny pro pejskaře (o krmení, o zdraví, první pomoci atd.). V rámci programu proběhly i oblíbené zábavné soutěže jako např. „Neber buřta“ apod.

VÝTĚŽEK pro bulíky v nouzi: skoro 50 tisíc!

Na akci proběh slavnostní křest stolního kalendáře BULÍCI 2022, jehož prodej + charitativní tombola (s atraktivními dárky od partnerů akce) hned na místě vynesly celkem 48 155 Kč!

Průběh akce:

Od 12 do 17 hodin jsou písemně registrováni příchozí psi bull plemen, dohlíží na to osobně komisař agentury Dobrý den, která vede Českou knihu rekordů.

Během odpoledne zábavný program – ukázky psích sportů, lekce výchovy a výcviku v podání předních trenérek psů: Hana Böhme, Alice Pekařová, Helena Hejzlarová ad.

Na vedlejší louce si zájemci mohli vyzkoušet překážkovou dráhu od PESOPARKU (Prha-Uhříněves).

Akci ve 12:00 slavnostně zahájili: Petr Zeman, místostarosta Prahy 13, Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat, a Tomáš Hrábek, komisař agentury Dobrý den.

 

Ve 14:00 hod. proběhl slavnostní křest kalendáře BULÍCI 2022 na podporu spolku Bulíci v nouzi.

Kmotry byli např. prezidenti M. Zeman s V. Klausem, komici Felix Holzmann a Vlasta Burian, milovník psů Zdeněk Srstka a spousta dalších těch nejznámějších VIP hostů – a ti všichni díky známému imitátorovi Vašku Faltusovi J; a dále JUDr. Klára Long Slámová (právnička, která dlouhodobě s Nadací spolupracuje a 20 let aktivně pomáhá v oblasti ochrany zvířat).

Velké díky všem, kdo přišli, partnerům za podporu akce a v neposlední řadě i skvělému Bull Sraz Teamu za sehranou práci při organizaci celé akce!

Velká fotoreportáž vyšla v časopisu HAF&MŇAU 10-11/2021