REKORD: 330 PSŮ BULL PLEMEN V PRAZE!

První český rekord v počtu psů bull plemen na jednom místě padl v Praze v neděli 22. června 2014, a to v Praze 4–Centrálním parku na Pankráci, v rámci velké akce PES FEST (tu pořádala MČ Praha 4). Akci byl přítomen komisař z agentury Dobrý den a tento rekord byl řádně zapsán v České knize rekordů.

V době od 11 do 14 hodin byli registrováni psi bull plemen, kteří přišli na akci. Ve 14 hod proběhlo hromadné focení přítomných. Mezi účastníky se objevil např. i známý zpěvák Matěj Ruppert se svým bulteriérem, a přispěl tak k novému českému rekordu. „Rád takové akce podpořím, dřív jsem k těmto psům také neměl vztah, ale moje přítelkyně má bulíka a já si ho natolik zamiloval, že dnes vím, že žádného jiného psa už prostě nechci,“ svěřil se Rupert během registrace.

 

Generální ředitel bullsrazu Bill s neznámou kráskou
Delegace bulíků až z Ostravy
Na bulíky se přišla podívat i Marta Kubišová
Matěj Ruppert nás přišel podpořil i se svým bulíkem

Podařilo se uspořádat pohodovou akci a ukázat lidem (prostřednictvím přítomných médií), že lze mít na jednom místě více než 300 psů bull plemen bez problémů. Za celé tři hodiny se nestal žádný incident. Toto byl cíl akce, a ten se podařilo naplnit, za což jsme moc rádi!,“ komentuje za pořadatele akci Kateřina Kašparová.

18. června zvala na sraz v ranním vysílání Snídaně s Novou Katka Kašparová s bulíkem Billem, Lucka Šafránková se stafordkou Barunkou a  Monika Hladká se stafbulkou Arty. Lucka a Monika tam reprezentovaly spolek PESSOS, který se mj. věnuje canisterapii. Záznam se bohužel nedochoval.

Ve Snídani s Novou předvedl Bill svého legendárního lachtánka, což pohotově natočila na mobil přímo ve studiu moderátorka Zorka Hejdová 🙂

Finální čísla:

  • Nejvíce bylo bulteriérů – 130 (z toho 118 BT a 12 MBT),
  • 97 stafbulíků,
  • 40 pitbulů,
  • 34 amstafů,
  • 2x american bully
  • a 27 kříženců (staff s pitem apod.).

Na akci probíhal i sběr dárků pro útulky – vše bylo předáno organizátorům PES FEST, kteří dárky rozdělily hned na místě přítomným útulkům.

Reportáž z bullsrazu s mnoha fotkami vyšla v letním čísle HAF & MŇAU 7-8/2014, který byl exkluzivním mediálním partnerem.

Takhle zval na sraz Bill ve Snídani s Novou

(pohotově natočila na svůj mobil moderátorka Zorka Hejdová)